<
RIZA ERKANLI HAKKINDA

Rıza Erkanlı, Hacettepe Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü mezunudur.

İş hayatına üniversite son sınıfta kurduğu inşaat şirketiyle başlayan Erkanlı, Türkiye ve Cezayir de inşaat projeleri hayata geçirmiştir. Tasarımı ve fonksiyonuyla fark yaratacak gayrimenkul geliştirme ve yatırım çalışmalarına devam etmiştir.

2012 yılında çıkan kentsel dönüşüm yasasıyla beraber kurucu genel başkanlığını yaptığı kentsel dönüşüm ve şehircilik derneğini sektörün ve kentsel dönüşümün önde gelen taraflarıyla beraber hayata geçirmiş ve Türkiye de kentsel dönüşüm çalışmalarının sağlıklı yürümesi ve başarıya ulaşması için dernek yönetimi ve üyeleriyle birlikte ulusal ve uluslararası alanda çalışmalarına devam etmiştir.

Çevre ve sanayi atıkları alanında Türkiye de ki ilk yatırımlardan bazılarını yaparak 2005 yılında yeni oluşmakta olan sektörün öncüleri olan kuruluşlar kurmuştur. Bu alanda yenilikçi çevre teknolojilerine sahip atık tesisleri yatırımı gerçekleştirmiş ve sektörün önde gelen kuruluşlarını oluşturarak gruba dahil etmiştir. Bu alanda yatırımlarına yoğun bir şekilde devam etmektedir.

Grubun güçlü bir şekilde büyümesini hedefleyerek öğrenci evleri yatırımı ve işletme alanında çalışmalarını yoğunlaştırmıştır.

Önemli Üyeliklerden Bazıları:

KENTDER – Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Derneği Kurucu Başkanı
ATC – American Turkish Council
TAYÇED – Tüm Atık ve Çevre Yönetimi Derneği Denetleme Kurulu Üyesi
DEIK 
İNGİLİZ TİCARET ODASI
GYODER
TKYD Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği