Rıza Erkanlı

Rıza Erkanlı Hakkında

Rıza Erkanlı, Hacettepe Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü mezunudur. 

İş hayatına üniversite son sınıfta kurduğu inşaat şirketiyle başlayan Erkanlı, Türkiye ve Cezayir de inşaat projeleri hayata geçirdi. Tasarımı ve fonksiyonuyla fark yaratacak gayrimenkul geliştirme ve yatırım çalışmalarına devam etmektedir. 

2012 yılında çıkan kentsel dönüşüm yasasıyla beraber kurucu genel başkanlığını yaptığı kentsel dönüşüm ve şehircilik derneğini sektörün ve kentsel dönüşümün önde gelen taraflarıyla beraber hayata geçirmiş ve Türkiye de kentsel dönüşüm çalışmalarının sağlıklı yürümesi ve başarıya ulaşması için dernek yönetimi ve üyeleriyle birlikte ulusal ve uluslararası alanda çalışmalarına devam etmektedir.

Çevre ve sanayi atıkları alanında Türkiye de ki ilk yatırımlardan bazılarını yaparak 2005 yılında yeni oluşmakta olan sektörün öncüleri olan kuruluşlar kurmuştur. Bu alanda yenilikçi çevre teknolojilerine sahip atık tesisleri yatırımı gerçekleştirmiş ve sektörün önde gelen kuruluşlarını oluşturarak gruba dahil etmiştir. Bu alanda yatırımlarına yoğun bir şekilde devam etmektedir.

Grubun entegre ve güçlü bir şekilde büyümesini hedefleyerek başta atıktan enerji ve güneş enerjisi olmak üzere yeşil enerji alanında yatırımlarına devam etmektedir.

Önemli Üyeliklerden Bazıları:

KENTDER – Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Derneği Kurucu Başkanı

ATC – American Turkish Council

TAYÇED – Tüm Atık ve Çevre Yönetimi Derneği Denetleme Kurulu Üyesi

DEIK – Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu

İngiliz Ticaret Odası

 

Tüm hakları saklıdır 2014 ERKANLI GRUP