<
RIZA ERKANLI Hakkında

Rıza Erkanlı, Hacettepe Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü mezunudur.

İş hayatına üniversite son sınıfta kurduğu inşaat şirketiyle başlayan Erkanlı, Türkiye ve Cezayir de inşaat projeleri hayata geçirmiştir. Gayrimenkul geliştirme alanında öğrenci evleri yatırım ve işletme çalışmalarına devam etmektedir.

2012 yılında çıkan kentsel dönüşüm yasasıyla beraber kurucu genel başkanlığını yaptığı kentsel dönüşüm ve şehircilik derneğini sektörün ve kentsel dönüşümün önde gelen taraflarıyla beraber hayata geçirmiş ve Türkiye de kentsel dönüşüm çalışmalarının sağlıklı yürümesi ve başarıya ulaşması için dernek yönetimi ve üyeleriyle birlikte ulusal ve uluslararası alanda çalışmalarına devam etmiştir.

Çevre ve sanayi atıkları alanında Türkiye de ki ilk yatırımlardan bazılarını yaparak 2005 yılında yeni oluşmakta olan sektörün öncüleri olan kuruluşlar kurmuştur. Bu alanda yenilikçi çevre teknolojilerine sahip atık tesisleri yatırımı gerçekleştirmiş ve sektörün önde gelen kuruluşlarını oluşturarak gruba dahil etmiştir. Bu alanda yatırımlarına devam etmektedir.Önemli Üyeliklerden Bazıları:

GYODER – Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği
İNDER – İstanbul İnşaatcılar Derneği
KENTDER – Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Derneği Kurucu Başkanı
İGK – İstanbul Golf Kulübü
ATC – American Turkish Council
BCCT – İngiliz Ticaret Odası
TAYÇED – Tüm Atık ve Çevre Yönetimi Derneği
TKYD – Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği