Yönetim Kurulu Başkanı

RIZA ERKANLI
YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Rıza Erkanlı, Hacettepe Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü mezunudur.

İş hayatına üniversite son sınıfta kurduğu inşaat şirketiyle başlayan Erkanlı, Türkiye ve Cezayir'de inşaat projeleri hayata geçirmiştir. Gayrimenkul geliştirme alanında öğrenci evleri yatırım ve işletme çalışmalarına devam etmektedir.

2012 yılında çıkan kentsel dönüşüm yasasıyla beraber kurucu genel başkanlığını yaptığı kentsel dönüşüm ve şehircilik derneğini sektörün ve kentsel dönüşümün önde gelen taraflarıyla beraber hayata geçirmiş ve Türkiye de kentsel dönüşüm çalışmalarının sağlıklı yürümesi ve başarıya ulaşması için dernek yönetimi ve üyeleriyle birlikte ulusal ve uluslararası alanda çalışmalarına devam etmiştir.

Çevre ve sanayi atıkları alanında Türkiye de ki ilk yatırımlardan bazılarını yaparak 2005 yılında yeni oluşmakta olan sektörün öncüleri olan kuruluşlar kurmuştur. Bu alanda yenilikçi çevre teknolojilerine sahip atık tesisleri yatırımı gerçekleştirmiş ve sektörün önde gelen kuruluşlarını oluşturarak gruba dahil etmiştir. Bu alanda yatırımlarına devam etmektedir.

“ yurtiçi ve yurtdışı projelerde edindiği tecrübe ile yatırım kapasitesini birleştirerek tasarım ve işleviyle fark yaratan projeler gerçekleştirmektedir.”